Zápis do prvních tříd

II.A

Novější 1

Tvoříme a relaxujeme při kolážování

Datum konání: 15. 4. 2024

Při hodinách výtvarné výchovy jsme si oblíbili techniku kolážování. K vytvoření zajímavé a krásné koláže totiž nemusíme být zdatnými kreslíři. Stačí, když zapojíme fantazii a rozproudíme tvůrčí radost. Při kolážování v sobě probouzíme kreativitu a emoce, zklidníme mysl a u práce tak zároveň relaxujeme.

Pracovní vyučování

Datum konání: 12. 3. 2024

V průběhu hodin pracovních činností se učíme novým znalostem a dovednostem, které nám budou užitečné v budoucím životě. Postupně získáváme nejen pracovní návyky a praktické dovednosti, ale i odpovědný a tvořivý postoj k vlastní činnosti a její kvalitě. Nejvíce nás baví práce s nástroji, se kterými máme možnost pracovat v řemeslné dílně naší školy. I práce může být zábava !

Běh do schodů

Datum konání: 20. 2. 2024

Před příchodem jarních prázdnin jsme se zúčastnili každoroční školní soutěže „Běh do schodů“. Při pohybové soutěži, ve které si přišli na své jak sprinteři, tak i vytrvalci, jsme sice neobsadili vítězné příčky, i tak jsme se ale dobře pobavili a posílili srdce, nohy a svou vytrvalost. Odměnou nám byla radost z pohybu a malá sladká odměna.

Školní maškarní bál

Datum konání: 16. 2. 2024

V polovině února se naše třída zúčastnila školního maškarního bálu. Na karneval se někteří z nás připravili výrobou vlastní masky. Atmosféra maškarního bálu byla příjemná, obdivovali jsme masky, které si připravili žáci z ostatních tříd a společně s nimi jsme si na bále zatančili a dobře se pobavili.

Valentýnské pečení

Datum konání: 14. 2. 2024

14. února jsme si připomněli, že podle legendy v tento den oslavujeme římského kněze Valentýna, který tajně oddával zamilované páry. Ve školní cvičné kuchyňce jsme si upekli sváteční muffiny s motivem srdce. Na upečených dobrotách jsme si nakonec společně pochutnali.

Procházka za zvěří

Datum konání: 12. 2. 2024

Od naší školy je to blízko k přírodě, kde lze najít řadu zajímavých cílů. Jedním z nich je i malá obora U Vodáka s mufloní a daňčí zvěří. Oboru navštěvujeme v každém ročním období. Rádi pozorujeme chování zvířat podél plotu obory i z posedu, nedaleko kterého se nacházejí krmelce.

Vzdělávací program „Poznej komiks“

Datum konání: 9. 2. 2024

V únoru jsme navštívili knihovnu, kde pro nás byl připraven vzdělávací program „Poznej komiks“. Seznámili jsme se s historií i současností komiksu. Naučili jsme se, jak v komiksu číst a na malou chvíli jsme se i my stali tvůrci tohoto znovuobjeveného žánru. Lekci věnovanou komiksu jsme si moc užili, a jako při každé návštěvě knihovny, jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací.

Relax a posilování zdraví v solné jeskyni

Datum konání: 26. 1. 2024

V lednu jsme vždy jedenkrát týdně navštívili solnou jeskyni v Písku, která má nejen relaxační, ale také léčebné účinky, a to zejména na choroby dýchací soustavy. V solné jeskyni jsme posílili svůj imunitní systém a naučili se, jak se uvolnit a jak relaxovat.

Adventní pečení perníčků

Datum konání: 8. 12. 2023

I letošní adventní období jsme si zpestřili tradiční předvánoční aktivitou – pečením perníčků. Vůně upečeného cukroví se linula chodbami naší školy a my jsme měli z vlastnoručně vyrobeného cukroví velkou radost. Perníčky jsme společně ochutnali u nazdobeného vánočního stromku a při poslechu koled.

Návštěva Mikuláše

Datum konání: 5. 12. 2023

Návštěva Mikuláše a jeho družiny na naší škole připadla i v letošním roce na 5.prosinec. Mikuláš, společně s něžným andělem a umouněným čertem, navštívil i naši třídu. Předčítání z knihy hříchů nebylo pro některé z nás příjemné, ale protože jsme všichni slíbili, že se do příštího roku ve svém chování polepšíme, odešel čert s nepořízenou, a i my jsme byli za své sliby a společně zazpívanou píseň odměněni sladkou nadílkou.

Novější 1