Tričkování
Vyhlášení výsledků prvního kola přijímacího řízení
Ředitelské volno pro žáky

II.A

Adventní pečení perníčků

Datum konání: 8. 12. 2023

I letošní adventní období jsme si zpestřili tradiční předvánoční aktivitou – pečením perníčků. Vůně upečeného cukroví se linula chodbami naší školy a my jsme měli z vlastnoručně vyrobeného cukroví velkou radost. Perníčky jsme společně ochutnali u nazdobeného vánočního stromku a při poslechu koled.

Návštěva Mikuláše

Datum konání: 5. 12. 2023

Návštěva Mikuláše a jeho družiny na naší škole připadla i v letošním roce na 5.prosinec. Mikuláš, společně s něžným andělem a umouněným čertem, navštívil i naši třídu. Předčítání z knihy hříchů nebylo pro některé z nás příjemné, ale protože jsme všichni slíbili, že se do příštího roku ve svém chování polepšíme, odešel čert s nepořízenou, a i my jsme byli za své sliby a společně zazpívanou píseň odměněni sladkou nadílkou.

Výukový program "Síla médií"

Datum konání: 1. 12. 2023

První prosincové dopoledne jsme strávili v knihovně na výukovém programu „Síla médií“. Zamýšleli jsme se nad tím, jak nás média ovlivňují, čím můžou být přínosná a v čem naopak nebezpečná. S využitím moderních technologií, které ve svém životě běžně využíváme, jsme si „sílu médií“ sami vyzkoušeli. Pracovali jsme s informacemi z médií a pokoušeli jsme se rozlišit co je pravda a co není.

Školní second hand

Datum konání: 24. 11. 2023

Koncem listopadu se na naší škole konal tradiční podzimní second hand. Několik dní před jeho zahájením paní vychovatelky a paní asistentky shromažďovaly a pečlivě třídily použité a pro tento účel darované oblečení, boty, módní doplňky ale také hračky. Žáci naší třídy si pak, stejně jako všichni ostatní žáci školy, mohli vše v klidu prohlédnout, vyzkoušet a vyhlídnuté „úlovky“ odnést domů.

Halloweenské vaření

Datum konání: 31. 10. 2023

Na 31.říjen jsme si naplánovali Halloweenské vaření. Vždyť i strašidelné pokrmy patří společně s maskami, svíčkami a vyřezávanými dýněmi k symbolům tohoto původně keltského svátku. Přípravu halloweenských pochoutek i následnou hostinu, kterou jsme doladili dekoracemi s tématikou svátku, jsme si všichni moc užili.

Sportovní den

Datum konání: 25. 10. 2023

Středeční dopoledne před podzimními prázdninami jsme strávili společně s ostatními žáky naší školy aktivním pohybem. Sportovní den nesl název „Memoriál Patrika Morávka“. Pro nejmladší žáky byly na hřišti připraveny rozmanité sportovní disciplíny. Starší žáci měli na programu florbalový turnaj, kterého se zúčastnila i naše třída. Nezískali jsme sice pohár nejlepšího týmu, odměnou nám ale byly diplomy za vzornou reprezentaci třídy a sladká cena, na které jsme si společně pochutnali.

Burza škol

Datum konání: 16. 10. 2023

Dne 16.10. jsme navštívili akci Burza škol v Písku, na které se prezentovalo kolem 40 škol a firem z Jihočeského kraje. Měli jsme tak jedinečnou příležitost získat v jeden den, a na jednom místě aktuální informace o možnostech dalšího studia na středních školách nebo ...

Návštěva knihovny

Datum konání: 13. 10. 2023

V říjnu jsme navštívili Městskou knihovnu Písek. Seznámili jsme se s prostředím a službami knihovny. Naučili jsme se, jak se v knihovně orientovat, co vše si můžeme v knihovně půjčit a jakým způsobem si vyhledat knihy, o kterých se učíme v hodinách literatury nebo knihy, které nás zajímají. Z návštěvy jsme si odnesli nejen nové čtenářské průkazy a zapůjčené knihy, ale také poznání, proč jsou pro nás knihy důležité a jak se k nim máme chovat.

Poznávání, relaxace a hry v prostředí knihovny

Datum konání: 11. 10. 2023

V říjnu jsme se stali registrovanými čtenáři Městské knihovny Písek. Při její další návštěvě jsme se věnovali nejen seznamování se s novými knihami, ale užili jsme si i relaxaci a hry, které knihovna svým čtenářům nabízí. Listopadovou návštěvu knihovny jsme si tak opět užili.

Hipoterapie

Datum konání: 3. 10. 2023

V říjnu jsme se zúčastnili hippoterapie. Tato aktivita probíhala na statku v Humňanech, na čerstvém vzduchu, a v přímém kontaktu s živým koněm. Terapie pro nás byla prospěšná jak po fyzické, tak po psychické stránce. Ne nadarmo se říká, že pohled na svět z koňského hřbetu, je zcela jiný a inspirativní.