Den otevřených dveří ve speciálních školách.
Barevný týden
Předání sociálního vozidla dětskému domovu

II.A

Novější 1 3

Projektový den – Práce a odměna za práci v praxi

Datum konání: 3. 5. 2024

Květnový Svátek práce jsme si připomněli projektovým dnem, ve kterém jsme navštívili několik institucí, které mají spojitost s prací a odměnou za práci, s penězi. Na poště jsme se naučili vyplňovat jednoduché tiskopisy nebo poslat zásilku. Prohlédli jsme si prostory banky a seznámili jsme se s jejím chodem, organizací a službami. Na Úřadě práce v Písku jsme zjistili, čím pro nás může být tato instituce v budoucnu prospěšná.

Den Země v Písku

Datum konání: 19. 4. 2024

V dubnu jsme se v rámci oslav Dne Země zúčastnili kulturně vzdělávací akce v centru města. Během programu, jehož hlavním tématem byla „Voda“, jsme se interaktivním způsobem zamýšleli nad tím, proč je nutné chránit životní prostředí. V pojízdné laboratoři Akademie Věd ČR jsme odhalili tajemství života ve vodě, seznámili se s kvalitou vody z řeky a s kvalitou vody, kterou pijeme doma.

Tvoříme a relaxujeme při kolážování

Datum konání: 15. 4. 2024

Při hodinách výtvarné výchovy jsme si oblíbili techniku kolážování. K vytvoření zajímavé a krásné koláže totiž nemusíme být zdatnými kreslíři. Stačí, když zapojíme fantazii a rozproudíme tvůrčí radost. Při kolážování v sobě probouzíme kreativitu a emoce, zklidníme mysl a u práce tak zároveň relaxujeme.

Pracovní vyučování

Datum konání: 12. 3. 2024

V průběhu hodin pracovních činností se učíme novým znalostem a dovednostem, které nám budou užitečné v budoucím životě. Postupně získáváme nejen pracovní návyky a praktické dovednosti, ale i odpovědný a tvořivý postoj k vlastní činnosti a její kvalitě. Nejvíce nás baví práce s nástroji, se kterými máme možnost pracovat v řemeslné dílně naší školy. I práce může být zábava !

Běh do schodů

Datum konání: 20. 2. 2024

Před příchodem jarních prázdnin jsme se zúčastnili každoroční školní soutěže „Běh do schodů“. Při pohybové soutěži, ve které si přišli na své jak sprinteři, tak i vytrvalci, jsme sice neobsadili vítězné příčky, i tak jsme se ale dobře pobavili a posílili srdce, nohy a svou vytrvalost. Odměnou nám byla radost z pohybu a malá sladká odměna.

Školní maškarní bál

Datum konání: 16. 2. 2024

V polovině února se naše třída zúčastnila školního maškarního bálu. Na karneval se někteří z nás připravili výrobou vlastní masky. Atmosféra maškarního bálu byla příjemná, obdivovali jsme masky, které si připravili žáci z ostatních tříd a společně s nimi jsme si na bále zatančili a dobře se pobavili.

Valentýnské pečení

Datum konání: 14. 2. 2024

14. února jsme si připomněli, že podle legendy v tento den oslavujeme římského kněze Valentýna, který tajně oddával zamilované páry. Ve školní cvičné kuchyňce jsme si upekli sváteční muffiny s motivem srdce. Na upečených dobrotách jsme si nakonec společně pochutnali.

Procházka za zvěří

Datum konání: 12. 2. 2024

Od naší školy je to blízko k přírodě, kde lze najít řadu zajímavých cílů. Jedním z nich je i malá obora U Vodáka s mufloní a daňčí zvěří. Oboru navštěvujeme v každém ročním období. Rádi pozorujeme chování zvířat podél plotu obory i z posedu, nedaleko kterého se nacházejí krmelce.

Vzdělávací program „Poznej komiks“

Datum konání: 9. 2. 2024

V únoru jsme navštívili knihovnu, kde pro nás byl připraven vzdělávací program „Poznej komiks“. Seznámili jsme se s historií i současností komiksu. Naučili jsme se, jak v komiksu číst a na malou chvíli jsme se i my stali tvůrci tohoto znovuobjeveného žánru. Lekci věnovanou komiksu jsme si moc užili, a jako při každé návštěvě knihovny, jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací.

Relax a posilování zdraví v solné jeskyni

Datum konání: 26. 1. 2024

V lednu jsme vždy jedenkrát týdně navštívili solnou jeskyni v Písku, která má nejen relaxační, ale také léčebné účinky, a to zejména na choroby dýchací soustavy. V solné jeskyni jsme posílili svůj imunitní systém a naučili se, jak se uvolnit a jak relaxovat.

Novější 1 3